O nas

Jesteśmy twórcami nowatorskiego systemu FOTOMAT, który zwiększy atrakcyjność wielu obiektów rozrywkowych i rekreacyjnych!

Opis systemu.

System automatycznego wykonywania zdjęć jest dedykowany do obsługi miejsc oraz wszelkiego rodzaju imprez, podczas których uczestnicy chcieliby uzyskać zdjęcie. Zazwyczaj system ten jest instalowany w takich obiektach jak: parki rozrywki, baseny, zjeżdżalnie, tory kartingowe itp..

Założeniem tego systemu jest umieszczenie w wybranych punktach obiektu odpowiednich kamer, które wykonywałyby zdjęcia w sposób automatyczny. System składa się z kilku zasadniczych elementów: kamery, serwera, automatu do sprzedażny zdjęć a także monitora informacyjnego. Kamery, przesyłają wykonane zdjęcia za pomocą kabla UTP  do serwera. Służy on jednocześnie jako magazyn zdjęć, które można wybrać, zakupić i wydrukować w automacie sprzedażowym.

W zależności od przyjętego rozwiązania możliwe jest wysłanie zakupionego zdjęcia również na wybrany mail. System po wyposażeniu w monitory prezentacyjne umieszczone obok kamer umożliwia wyświetlane na aktualnie wykonanych zdjęć wraz z jego indywidualnym oznaczeniem. Wybór zdjęcia następuje za pomocą klawiatury ekranowej. W przypadku gdyby monitor został zainstalowany jedynie przy automacie zdjęciowym, wówczas podstawowym sposobem wyboru zdjęć jest określenie przedziału godzinowego i przejrzenie interesujących zdjęć. Po wyborze właściwego zdjęcia automat poprosi o dokonanie płatności. Można je zrealizować zarówno banknotami jak i monetami lub przy wykorzystaniu ESOK danego obiektu.

Po dokonaniu płatności automat umożliwia wydanie reszty po czym drukuje wybrane zdjęcie. Komunikacja z automatem może odbywać się w dowolnych wybranych językach. Standardowo są to: polski, niemiecki i angielski. Wybór języka następuje w dowolnym momencie poprzez wybranie piktogramu w postaci odpowiedniej flagi. Automat do sprzedaży zdjęć wyposażony jest w 17” ekran dotykowy. Serwer przechowuje zdjęcia przez założony czas w zależności od konkretnych wymogów nawet do kilkudziesięciu dni. W zależności od wybranej konfiguracji systemu możliwy jest zakup wybranych zdjęć przez Internet i wysłanie ich na wskazany adres mailowy.

System w uproszczeniu składa się w zależności od konfiguracji z dwóch lub więcej punktów, w których wymagane jest przeprowadzenie prac montażowych. Są to: miejsce zamontowania kamery, monitora informacyjnego oraz automatu sprzedażowego. Box z kamerą powinien być zainstalowany na odpowiedniej wysokości tak aby wyeliminować dostęp nieupoważnionych osób. Box ten jest również wyposaży w lampę umożliwiająca doświetlenie fotografowanego obiektu sposób ciągły bądź impulsowy w zależności od potrzeb.

Wyzwalanie automatu zdjęciowego następuje po otrzymaniu sygnału z odpowiednich czujników reagujących na ruch. Obsługa automatu sprzedażowego wymaga jedynie wymiany materiałów eksploatacyjnych i ewentualnie opróżniania kaset z gotówką. Jedna rolka papieru do zdjęć zapewnia wydruk min. 400 zdjęć w formacie 10x15 cm.

 

malta

galeria